Цитаты и афоризмы Толстой, высказывания Лев Толстой

Лев Толстой

Лев Никола́евич Толсто́й[К 1] (28 августа (9 сентября) 1828(18280909), Ясная Поляна, Тульская губерния, Российская империя — 7 (20) ноября 1910, станция Астапово, Рязанская губерния, Российская империя) — один из наиболее широко известных русских писателей и мыслителей, почитаемый как один из величайших писателей мира[3]. Участник обороны Севастополя. Просветитель, публицист, религиозный мыслитель, чьё авторитетное мнение послужило причиной возникновения нового религиозно-нравственного течения — толстовства. Член-корреспондент Императорской Академии наук (1873), почётный академик по разряду изящной словесности (1900)[4].

У справі хитрості безглузда людина проводити розумніших.

Гордість зовсім не ті, що свідомість людської гідності.

Усі лиха людей відбуваються не стільки від того, що сморід не зробили того, що треба, скільки від того, що сморід роблять ті, чого не треба робити.

Війна є вбивство.І скільки б людей не зібралося разом, щоб вчинити вбивство, і як би смороду собі не називали, вбивство все ж самий гірший гріх у світі.

Люди караються не за гріхи, а караються самими гріхами. І це найважче і найвірніше покарання.

...Більшою частиною буває, що сперечаєшся гаряче тільки через те, що ніяк не можеш зрозуміти, що саме хоче довести супротивник.

Добро, яке ти робиш від серця, ти робиш завжди собі.

Доброта для душі те ж, що здоров'я для тела:она непомітна, коли володієш нею, і вона дає успіх у всякій справі.

Роби добро таємно і шкодуй, коли про нього дізнаються, і ти навчишся радості творити добро.

Добро є вічна, вища мета нашого життя.Як би ми не розуміли добро, життя наша є не що інше, як прагнення до добра.